Producenci

Oczyszczacz powietrza - sprawdź, czy warto go kupić i na co zwrócić uwagę!

Działa kompleksowo, oczyszczając powietrze z kurzu, roztoczy, grzybów i drobnoustrojów. Często pełni również funkcję jonizatora. Czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Sprawdzamy!

Powietrze w Polsce, bez względu na region cechuje się złą jakością. Wysokie stężenie pyłów występuje głównie w sezonie grzewczym, jednak w miastach taki stan utrzymuje się przez cały rok, a smog coraz częściej jest bezpośrednią przyczyną poważnych chorób. Jak się chronić? Czy oczyszczacz powietrza poradzi sobie z dużym stężeniem zanieczyszczeń? Czy taka inwestycja jest opłacalna? Poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i podejmij przemyślaną decyzję!

Co filtruje oczyszczacz powietrza? Czy poradzi sobie z dużym stężeniem pyłów?

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Zanim podejmiesz decyzję, w pierwszej kolejności zastanów się, co powinien flirtować. Chociaż zdecydowana większość dostępnych w sprzedaży modeli posiada filtr HEPA, skutecznie eliminujący aż 99% pyłów (w tym PM 2,5 i PM 10), dodatkowe funkcje zapewnią ci jeszcze więcej korzyści.

Dobry oczyszczacz powietrza eliminuje nie tylko szkodliwe pyły, ale także neutralizuje nieprzyjemne zapachy, usuwa zarodniki grzybów, wirusy i roztocza. Doskonale sprawdzi się w mieszkaniach alergików, palaczy i właścicieli zwierząt.

Decydując się na konkretny wariant, warto zwrócić uwagę na obecność jonizatora i nawilżacza - to one wyraźnie podnoszą jakość powietrza.

Czy czyste powietrze wiąże się z dużymi kosztami?

Obawiasz się, że już sam zakup oczyszczacza powietrza będzie wiązał się z dużymi kosztami? Okazuje się, że dobrej jakości urządzenie, odpowiednie do domu lub mieszkania musi kosztować fortuny. Czy warto kupić tani oczyszczacz powietrza? Czego możesz się po nim spodziewać?

Oczyszczacze powietrza, za które zapłacisz mniej, niż 1000 złotych nierzadko cechują się doskonałą specyfikacją. Jeśli jednak chcesz czerpać korzyści z takiego urządzenia, koniecznie dobierz wydajność oczyszczacza do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracował. Kolejną, istotną cechą jest rodzaj zastosowanego filtra (ważne, by ten usuwał 99,99% zanieczyszczeń) oraz dodatkowych funkcji.

Jeśli sam oczyszczacz powietrza możesz kupić w przystępnej cenie, sprawdź, czy nie zaskoczą cię koszty związane z jego regularnym użytkowaniem. W końcu, by był skuteczny, musi działać niemal bez przerwy. Istotną informacją dla ciebie będzie pobór mocy urządzenia. Na jej podstawie będziesz w stanie oszacować możliwe koszty.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Funkcjonalny, stosunkowo tani i często - wielozadaniowy, doskonale sprawdzi się w każdym domu. Zatem, czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Poza względami ekonomicznymi pojawiają się także inne, przemawiające za. Poniżej znajdziesz szereg argumentów, które rozwieją twoje wątpliwości!

- Oczyszczacz powietrza wybrany z uwzględnieniem metrażu mieszkania lub pokoju zapewni ci doskonałe rezultaty. Powietrze będzie czyste, a ty odzyskasz doskonałe samopoczucie.

- Decydując się na oczyszczacz powietrza, zmniejszasz ryzyko wystąpienia groźnych chorób, w tym chorób układu krążenia, dróg oddechowych i chorób serca. Co więcej, zniwelujesz prawdopodobieństwo wystąpienia duszności, schorzeń oskrzeli i astmy, wesprzesz profilaktykę chorób nowotworowych, a dodatkowo zapobiegniesz występowaniu objawów alergicznych.

- Oczyszczacz powietrza dodatkowo pozwoli ci odpowiednio nawilżyć powietrze.

Powodów, dla których warto kupić oczyszczacz powietrza, jest naprawdę wiele. Zwłaszcza że wśród dodatkowych zalet należy wymienić możliwość regulacji prędkości, wyboru odpowiedniego trybu oraz stosunkowo cichą pracę. Oczyszczacze powietrza proponowane przez cenionych producentów, dodatkowo zaskakują nowoczesnym designem, dzięki czemu nie musisz szukać im specjalnego miejsca. Jeśli pozostaną widoczne, staną się ciekawą częścią aranżacji - szczególnie w nowoczesnych pomieszczeniach.

Oczyszczacze powietrza od cenionych producentów - poznaj nasze typy!

Są niedrogie, funkcjonalne i nowoczesne. Czy warto kupić oczyszczacze powietrza, które kosztują mniej niż 1000 złotych? Warto, jednak pod pewnymi warunkami - muszą nie tylko spełniać wymienione już parametry, ale także - być sygnowane logo cenionego producenta.

Oczyszczacz powietrza TEFAL PT3030

O wysokiej jakości tego oczyszczacza świadczy obecność wstępnego filtra węglowego Pure Air. Jego zastosowanie pozwala na usunięcie aż 99,99% zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Urządzenie filtruje na trzech poziomach, przynosząc oczekiwane rezultaty.

Oczyszczacz powietrza REDICCA RAP 200

REDICCA RAP 200, atestowany przez Państwowy Zakład Higieny, to doskonałe rozwiązanie, jeśli szukasz urządzenia odpowiedniego do pokoju. W tym modelu możesz skorzystać z dodatkowych funkcji - jonizacji powietrza, pięciu poziomów pracy, elektronicznego TIMERA oraz lampy UV. Co więcej, możesz sterować urządzeniem za pomocą panelu dotykowego.

Oczyszczacz powietrza METROX ME-1522

Jeden z najtańszych oczyszczaczy w ofercie, a jednocześnie - niezwykle skuteczny. Trzystopniowa regulacja filtracji, pozwala usunąć aż 99,5% zanieczyszczeń z powietrza. Niewielkie urządzenie dodatkowo zostało wyposażone w funkcję jonizacji powietrza.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Jesteśmy przekonani, że tak! Taka inwestycja przyniesie oczekiwane rezultaty w bardzo krótkim czasie, pozytywnie wpływając na twoje zdrowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl